4292 – OmniPower

  • Home
  • 4292 – OmniPower

Wszech-kierunkowe źródło dźwięku OmniPower typ 4292-L używa zestawu 12 głośników w dwunastościennej konfiguracji. Ta konfiguracja umożliwia równomierną emisję dźwięku przy jego przestrzennym rozkładzie. Wszystkie 12 głośników jest połączone w szeregowo-równoległej sieci co zapewnia zarówno działanie zgodne w fazie jak i impedancję dopasowaną do wzmacniacza mocy. Cały ten zespół głośników waży mniej niż 8 kg i jest wyposażony w wygodny uchwyt niewnoszący zakłóceń do pola akustycznego.

Kluczowe cechy

  • Niska waga około 8 kg czyni źródło łatwym do transportu
  • Wysoka moc, 122dB re 1pW, idealne do pomiarów w dużych przestrzeniach lub do oszacowania izolacyjności akustycznej ścian lub podłóg
  • Wysoka moc w niskich częstotliwościach, dostarczająca szczytu mocy w najbardziej potrzebnym zakresie 100Hz – 200Hz co zapewnia dobre pomiary nawet przy wysokim poziomie hałasu tła

Niska waga

Cały zespół waży poniżej 8 kg co jest bardzo istotne dla pomiarów wykonywanych w wielopiętrowych budynkach często bez wind lub z utrudnionym dostępem do nich, Niska waga oraz innowacyjny projekt został uzyskany dzięki użyciu magnesów Neodymowych w 12 blokach głośników.

Wysoka moc w niskich częstotliwościach

Hałas tła jest wrogiem dobrych pomiarów akustyki budowlanej szczególnie przy niskich częstotliwościach gdzie hałas drogowy oraz hałas systemów klimatyzacyjnych jest głównym winowajcą tj, pomiędzy 100Hz i 200Hz. Źródło dźwięku OmniPower jest zaprojektowane do dostarczenia szczytu swojej mocy w tym zakresie częstotliwości gdzie jest najbardziej potrzebne.

Zasilane przez wzmacniacz mocy typ 2734-A lub 2734-B, źródło dźwięku może dostarczyć maksymalnej mocy akustycznej 122 dB re 1 pW (100 – 3150 Hz). Wysoka moc wyjściowa źródła typ 4292-L czyni je idealnym dla pomiarów izolacyjności akustycznej lub pomiarów czasu pogłosu.

Źródło OmniPower jest wyposażone w wygodny uchwyt który nie wnosi istotnych zakłóceń do pola akustycznego, Jest również dostarczany w statyw do ustawiania źródła na różnych wysokościach.

Czytaj więcej: dane techniczne