3207 – Stukacz wzorcowy

  • Home
  • 3207 – Stukacz wzorcowy

Stukacz młotkowy

Stukacz typ 3207 jest generatorem dźwięków uderzeniowych. Może być używany do pomiaru dźwięków o charakterze uderzeniowym z godnie z normami krajowymi i międzynarodowymi. Urządzenie jest dostępne z opcjonalnym zasilaniem bateryjnym oraz zdalnym sterowaniem.

Typ 3207 używa pięciu młotków, każdy o wadze 500 gram, działających z częstotliwością 2 Hz, opadających z wysokości  40 mm, co daje częstotliwość pracy 10 Hz.  Spełnia to wymogi norm krajowych i międzynarodowych. Młotki są napędzane przez popychacze zainstalowane na pojedynczym wałku. Wałek jest napędzany przez silnik prądu stałego za pośrednictwem paska zębatego oraz przekładni. Urządzenie jest zainstalowane w spawanej obudowie z aluminium. Rozmiary i waga zostały zminimalizowane dla łatwiejszego transportu.

Trzy rozkładane nogi z gumowymi podkładkami wspierają urządzenie podczas pracy. Gumowe podkładki są ustawialne z użyciem poziomic. To daje stabilność i poziomą pozycję podczas pracy zgodnie z odpowiednimi normami. Urządzenie  jest zasilane poprzez dostarczony zasilacz sieciowy lub opcjonalny zestaw baterii. Urządzenie może być zdalnie włączane lub wyłączane poprzez kabel AQ 0633 lub opcjonalną jednostkę sterowania bezprzewodowego UA 1476.

Czytaj więcej: dane techniczne